Черговий фейк, цього разу – про безвіз

 -  -  113330


У соціальних мережах активно поширюється новий фейк: нібито якщо Президентом України стане не Петро Порошенко, то Україна втратить безвіз. Ми хочемо це спростувати.

Безвізовий режим не залежить від особи Президента та результату виборів. Головне, щоб держава відповідала чітким критеріям, які прописані в угодах з Євросоюзом. На це наголошує, зокрема, Дмитро Кулеба, постійний представник України в Раді Європи.

Серед основних вимог – спільні зусилля для сприяння стабільності, безпеці та демократичному розвитку, нерозповсюдження зброї масового знищення, боротьба з незаконною міграцією, тероризмом тощо. Детальніше про це можна прочитати в тексті Угоди про асоціацію між Україною та ЄС на офіційному сайті Верховної Ради України: https://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/984_011.

Отже, всі міфи про можливе скасування безвізу у разі перемоги Володимира Зеленського є безпідставними. Прекрасно зрозуміло, хто розганяє чутки і з якою метою. «Або я, або Путін», «або я, або не буде безвізу». За десять днів, що залишилися до другого туру, може з’явитися ще багато таких «або я».

Втім існує зворотна сторона цієї ситуації. За деякими даними, Україна справді може втратити безвіз, оскільки чинна влада на чолі з Петром Порошенко не виконала певні зобов’язання перед Євросоюзом. Наскільки ця інформація відповідає дійсності, поки невідомо, але знаючи методи правління Петра Порошенка, “кулуарні” домовленості не можна виключати.

Новому Президенту буде необхідно зробити все можливе, щоб наслідки жахливого правління чинної влади не призвели до втрати безвізу.

Важливі новини

11 обране
3330 views
bookmark icon