Чи потрібен Україні досвідчений Президент?

 -  -  3734


Однією з переваг діючого Президенту його прихильники називають великий досвід в політиці. В той же час вони критикують Володимира Зеленського, мовляв, він абсолютно не готовий до такої відповідальної роботи, і краще б йому попрацювати хоча б на посаді мера Кривого Рогу, а потім піднімати ставки. Спробуємо розібратись, що дав нам той досвід, який є у Петра Порошенка.

Скажемо відверто: навіть незважаючи на те, що під час каденції Порошенка його рейтинг упав більше, ніж втричі – з 54,70% до 15,95%, він зробив дещо корисне. Україна отримала безвіз, відбулася, принаймні частково, децентралізація влади. А ще армія, мова, віра… ну, про це ви точно чули.

Але чи не замало цього для п’яти років? Не замало для тої кількості обіцянок, які ми чули у 2014-му? І найголовніше: чи допоміг той величезний досвід, який має Петро Олексійович?
Так, допоміг, але не нам. Кому, запитаєте ви? Самому Петру Олексійовичу. Минулого року його доходи зросли, згідно із декларацією, у 95 разів, та це лише вершина айсбергу. Експерти та журналісти пояснюють таке різке збагачення тим, що родина Порошенко готується у разі необхідності емігрувати до Іспанії або навіть кудись подалі, і їм треба мати певну кількість «легалізованих» грошей. А скільки ж мільярдів лежить в офшорах, на рахунках близьких до Порошенка осіб або взагалі «чорним налом»… Це важко уявити.

Весь свій величезний досвід Петро Порошенко витратив на те, щоб майстерно, абсолютно бездоганно заробляти на нас з вами. Ми нібито відмовились від російського газу та купуємо його в Словакії. Ми нібито купуємо вугілля в порту Ротердаму за відомою всім формулою, а насправді більшість цього вугілля поставляється… з ДНР, хоча й не напряму.

За різними оцінками щорічно Петро Порошенко та його партнери заробляють від двох до восьми мільярдів гривень за допомогою корупційних схем при формуванні тарифів.

До речі, Петро Олексійович наголошував, що ціни на газ будуть знижені за рахунок корупційної складової. Не знаємо, як це сталося, але після того газ став коштувати ще дорожче. Цікаво вийшло: корупційну складову прибрали, а вартість збільшилась. Ну, так буває. Ми просто не розуміємо математики.

Так чи потрібен нам той досвід? Серед політиків старої школи є лише патріоти власного гаманця, а не України. Не варто давати їм ще один шанс, бо все, що вони зроблять, – примножать власні статки. Звісно, за наш рахунок.

Важливі новини

3 обране
734 views
bookmark icon