Держава у смартфоні: починається реалізація проекту

 -  -  7834


Проект «Держава у смартфоні», на який ми так сильно чекаємо, почнуть втілювати вже найближчим часом. Так, наступного тижня відбудеться перше обговорення концепції проекту. Радник Президента України Михайло Федоров повідомив, що консультувати та надавати експертну допомогу з цього питання буде Академія електронного управління Естонії, з якою співпрацювало понад 50 країн світу.

Досвід Естонії вважається зразковим, і важливо, що вона є партнером України у питаннях електронного уряду. Дуже скоро планується впровадження системи обміну даними «Трембіта», модернізація реєстрів та інші заходи, які дозволять втілювати у життя ідею держави у смартфоні.

Чи не головною проблемою при наданні електронних послуг є ідентифікація персони. Саме це питання вже обговорювалося з естонськими експертами. Михайло Федоров коментує: «Одним із важливих напрямів концепції, який обговорювався з експертами, є розвиток електронної ідентифікації в Україні. Ми прагнемо швидко забезпечити громадян надійними, зручними та безпечними засобами електронної ідентифікації. Саме це допоможе українцям у найближчому майбутньому не ходити до чиновників по дозволи та довідки, оформлення соціальної допомоги, реєстрацію бізнесу тощо, а отримувати ці послуги, не виходячи з дому чи офісу».

Як зазначає заступник голови Державного агентства з питань електронного урядування Олексій Вискуб, на сьогодні є такі засоби ідентифікації, як електронний підпис, MobileID, BankID, ID-картка, але багатьом людям бракує навичок їх використання, також у цих засобах використовуються застарілі технології.

Вирішення усіх цих проблем має бути представлено в новій концепції та плані її реалізації. Згідно з планом до кінця 2019 року українцям надаватимуть близько 200 основних електронних послуг, але для їх впровадження потрібно врегулювати питання електронної ідентифікації.

Будемо сподіватись, що допомога іноземних експертів, яких вважають лідерами у цій галузі, прискорить всі процеси, і ми зможемо насолоджуватись відсутністю бюрократії вже наприкінці цього року.

 

Важливі новини

7 обране
834 views
bookmark icon