Як пройшов візит Зеленського до Франції

 -  -  530


Сьогодні відбувся дуже важливий візит Володимира Зеленського до Франції.

Спочатку Президент України відвідав стартап-інкубатор Station F, розташований у Парижі. Він поспілкувався з представниками IT-індустрії, в тому числі українцями. Під час бесіди Володимир Олександрович підкреслив, що цифрові технології є пріоритетними для України. За словами Президента, 2018 року IT-індустрія склала 4% української економіки, у цій сфері в нашій країні працює 150 тисяч осіб. Також Президент України наголосив, що для боротьби з корупцією необхідні інновації та діджитал, и зараз «ми збираємо потужних людей зі світлими головами, як у вас, і працюємо над цією програмою».

Пізніше Президент України Володимир Зеленський зустрівся з Президентом Франції Еммануелем Макроном. Вони дали спільну прес-конференцію, де вкотре були порушені такі важливі питання, як повернення полонених моряків та конфлікт на Донбасі. Володимир Зеленський зазначив: «Росія має виконати рішення Міжнародного трибуналу та повернути 24 українських моряків, і я в це дуже вірю. Я вдячний за тверду та послідовну позицію Франції у засудженні дій Росії в Азовському морі та в Керченській протоці». В свою чергу, Еммануель Макрон підкреслив: «Я весь час пам’ятаю про українських моряків, які перебувають у полоні в Росії з листопада 2018 року. Я хочу запевнити родини цих полонених, що ми зробимо все для того, щоб вони якомога швидше повернулися в Україну».

Також Президенти України та Франції домовились про нову зустріч у Нормандському форматі. Володимир Зеленський зазначив: «Ми дійшли згоди щодо важливості оновлення співпраці у рамках Нормандського формату. Наші зовнішньополітичні радники зустрінуться найближчим часом і підготують наступну зустріч лідерів. Це є ключовим питанням».

В свою чергу, Еммануель Макрон наголосив, що Франція буде й надалі підтримувати Україну в питанні досягнення миру. Окремо він підкреслив, що для цього Україна повинна слідувати Мінським домовленностям. Отже, ми чекаємо на конкретні дії наших міжнародних партнерів, які дозволять консолідувати зусилля для досягнення миру.

Президент України зазначив, що мир – це найголовніше, чого він бажає досягти, його пріоритет, те, з чим він засинає та прокидається щодня. А Президент Франції вкотре запевнив, що ми можемо розраховувати на допомогу.

Сподіваємось, що спільними зусиллями ми почнемо крок за кроком рухатись до припинення вогню, на яке чекають всі наші громадяни по обидві сторони від лінії зіткнення.

Важливі новини

5 обране
30 views
bookmark icon