Почалася нова епоха

 -  -  102073


Минув день з моменту прийняття присяги новим Президентом. Вщухли емоції, думки настоялися, тому можна детальніше розповісти про те, що відбулось.

Без сумнівів, ця інавгурація – яскрава і абсолютно незвична для нашої країни. Президент не приїхав до Верховної Ради з величезним кортежем, а пройшов крізь величезний натовп людей. Когось він вітав за руку, з кимось робив селфі, а своїх друзів з «95 кварталу» поцілував, для чого йому прийшлося навіть трішки підстрибнути. Чи ви можете уявити, щоб це зробив будь-який з відомих українських політиків минулих років? Чесно кажучи, ми – ні. Не можемо.

Під час прийняття присяги також стало зрозуміло, що все змінилося. Новий Президент не переходив межі здорового глузду, не вдавався до «армії, мови, віри». Всі його слова були пронизані повагою до українців, до кожного з нас, де б ми не жили та якою мовою б не спілкувались. Президент наголосив: «об‘єднавшись, ми зробимо неможливе всупереч усьому».

Володимир Олександрович сказав, що готовий на все, щоб припинити вогонь, навіть на втрату власного рейтинга та посади. Єдине, на що він не готовий, – поступатися територіями України. Коли він сказав це, люди, які були на вулиці біля Верховної Ради та у Маріїнському парку, гучно аплодували.

Майже наприкінці своєї промови Президент звернувся до депутатів. Він сказав, що треба починати працювати. Наприклад, прийняти зміни до виборчого кодексу, а також зняти недоторканність із депутатів. Цікаво, що у залі Верховної Ради у цей момент були оплески – можливо, від чесної частини парламенту або від тих, хто хоче робити гарну гримасу при поганій грі.

А після цього Володимир Зеленський підкреслив, що у Ради буде на це лише два місяці, за які вона може набрати додаткові бали на дострокові вибори. Після цього натовп людей біля Верховної Ради під час аплодисментів злився в екстазі. Саме таких дій народ чекав від нового Президента. До речі, він також оголосив про звільнення голови СБУ, Генерального прокурора та міністра оборони. Обличчя Юрія Луценка, коли він почув цю новину, має увійти в історію.

Свою промову Володимир Зеленський завершив такими словами: «У наступні 5 років я зроблю все, щоб українці не плакали». Спікер Верховної Ради Андрій Парубій, з якого не потішається лише той, хто його ніколи не чув, оголошуючи закриття сесії, сказав «було весело». Та весело йому було, поки він ще не втратив свою недоторканність. Цікаво буде подивитись на всіх веселих політиків, коли за них візьмуться слідчі органи. Впевнені: на нас чекає багато приголомшливих новин.

Реакція світової спільноти цілком позитивна. Наприклад, Президент Угорщини Янош Адер сказав, що він задоволений першими перемовинами з Володимиром Зеленським. Він запропонував створити спільну комісію, щоб вирішити усі спірні питання між країнами, а також запросив нового Президента України відвідати Угорщину.

Президент Грузії Саломе Зурабішвілі привітала Володимира Зеленського та побажала йому успіхів на новій посаді. Вона підкреслила, що Грузія готова до подальшого розвитку відносин та поглиблення стратегічного партнерства, а також хоче поєднати зусилля для курса на євроінтеграцію та членства в НАТО. В свою чергу, Володимир Зеленський сказав, що Грузія буде прикладом для України у питанні боротьби з корупцією, а також ще раз наголосив, що має мету припинити вогонь на Донбасі.

Під час зустрічі з представниками адміністрації США та Конгресу були обговорені питання реформ та протидії агресії Російської Федерації. Володимир Зеленський сказав: «Україна потребує допомоги США та подальшого посилення санкцій проти РФ». Американські дипломати та політики запевнили, що будуть і надалі допомагати Україні.

Можна констатувати: почалася нова епоха. Ми бажаємо Володимиру Олександровичу Зеленському успіхів на його посаді, адже його перемоги – це також і наші особисті перемоги. Але Президент не здатен зробити все власноруч. Ми маємо пройти весь цей шлях разом із ним та допомагати. Україна – вона в кожному з нас, і ми теж несемо за неї відповідальність.

Важливі новини

10 обране
2073 views
bookmark icon