Позитивні сигнали від європейських партнерів

 -  -  810397


Олександр Данилюк та Руслан Рябошапка, радники новообраного Президента України Володимира Зеленського, взяли участь у засіданні комітету з питань політики та безпеки, членами якого є 28 послів країн ЄС. Засідання відбулося у Брюсселі за ініціативи європейської сторони.

Олександр Данилюк та Руслан Рябошапка представили план дій та програму Володимира Зеленського. Одним із перших кроків Президента після інавгурації буде підготовка до саміту Україна-ЄС. Скоріш за все, саміт відбудеться 8 липня. Також у липні має відбутися конференція в Торонто, де будуть обговорювати, зокрема, допомогу країн-партнерів України у просуванні реформ. Цілком імовірно, що Президент особисто візьме участь у цій події.

Під час засідання комітету було піднято питання активізації роботи в нормандському форматі, реагування на провокації з боку Російської Федерації, в тому числі роздачу паспортів мешканцям окупованих територій, а також повернення українських військовополонених.

Олександр Данилюк та Руслан Рябошапка пообіцяли європейським партнерам, що у найкоротший час буде відновлена кримінальна відповідальність за незаконне збагачення. Також буде запропонований певний інструмент, який дасть змогу нівелювати негативний ефект від нещодавнього рішення Конституційного суду. Очевидно, мова йде про те, що Конституційний суд України за поданням депутатів визнав неконституційною статтю 368-2 КК України про незаконне збагачення і таким чином оголосив всім «свинарчукам» амністію.

Підкреслимо, що відновлення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення є вимогою не тільки нашого суспільства, але й МВФ. Якщо Україна хоче й надалі отримувати фінансування від МВФ, то цей крок має бути зроблений у найкоротший термін.

З боку європейських партнерів, за словами, Олександра Данилюка, була значна зацікавленість та високий рівень підтримки. Можна констатувати, що нова команда отримала шалену довіру не тільки серед українців, але й серед європейських політиків, котрі побачили сигнал, що Україна тепер дійсно готова до реформ. Це наш історичний шанс, який не можна втрачати.

Важливі новини

8 обране
10397 views
bookmark icon