ЦВК оголосила результати виборів: Рада під загрозою

 -  -  243574


Під тиском суспільства Центральна виборча комісія все-таки була змушена прискоритись та оголосити результати виборів 30 квітня. Вже офіційно: Президентом України обраний Володимир Зеленський. Він набрав 73,22%. За нього віддали свої голоси тринадцать з половиною мільйонів українців.

До 4 травня інформація про результати виборів має бути надрукована в газетах «Голос України» та «Урядовий кур’єр», після чого почнеться відлік часу до церемонії інавгурації.

Як ми знаємо, чинна влада робить усе можливе, аби відкласти інавгурацію та фактично позбавити Володимира Зеленського шансу розпустити Раду. Він має на це повне право через відсутність коаліції. Представники влади вважають, що така можливість буде у Зеленського лише до 27 травня, а інавгурація відбудеться, скоріш за все, після цієї дати.

Але влада, як завжди, не змогла все прорахувати.

За законом Президент не може розпустити Раду, коли залишається менше, ніж півроку до завершення її повноважень. Вибори у Раду проходили 26 жовтня, і здається, що 27 травня – це крайня межа, коли у Президента є шанс розпустити її. Але ж Рада не почала працювати 27 жовтня, одразу після виборів! Підрахунок голосів та офіційне оголошення результатів виборів теж зайняли певний час, і фактично депутати прийняли присягу дещо пізніше.

Отже, навіть у тому випадку, коли інавгурація станеться 3 червня 2019 року (це крайня дата за законом), новообраний Президент зможе розпустити Раду. Якщо ж рада заявить, що це рішення не є законним, то слід згадати, що накази Президента є обов’язковими для виконання, а оскаржити їх можна лише в суді, котрий, врахувавши всі обставини та факти, скаргу від представників Ради, скоріш за все, відхилить.

А значить, у влади шансів немає взагалі. Якщо Володимир Зеленський забажає розпустити Раду, то він це зробить. И матиме рацію.

При цьому сам Зеленський не сказав, що планує обов’язково позбутися цієї Ради! В одному із своїх звернень, говорячи про те, що йому намагаються обмежити повноваження та відкласти інавгурацію, він підкреслив, що має право хоча б думати про розпуск Ради. Думати – не значить втілювати у життя. Його бояться настільки, що тремтять лише від його планів, а не дій. Страшно подумати, що ж станеться, коли Зеленський візьметься за справу. Цілком імовірно, що «відрубані руки» стануть не лише красивими словами.

Взагалі ж це значить одне: система буде зламана. Вона вже руйнується: цеглина за цеглиною, клаптик за клаптиком. А деякі політики активно перевзуваються, удаючи, що ніколи стару владу не підтримували і взагалі вони за зміни.

Смішні та дурні.

Важливі новини

24 обране
3574 views
bookmark icon