Верховна Зрада знову зрадила

 -  -  1510098


Верховна Рада не прийняла зміни до виборчого законодавства. Депутати відмовились від подальшого розгляду пропозиції Президента України щодо змін. Руслан Стефанчук, радник Президента України та його представник у Верховній Раді, підкреслив, що «ми за новий Виборчий кодекс та за відкриті списки». Законопроект, який передбачає закриті списки, був компромісом, досягнутим вчора під час консультацій із лідерами фракцій. Та вже сьогодні Рада відмовилась від того, на що була згодна ще вчора.

Руслан Стефанчук підкреслив: «Ще є час, щоб ми спробували з Верховною Радою поспілкуватись та запропонувати громадянам нову якість політики». Можливо, сьогодні чи завтра відбудуться додаткові консультації та засідання парламенту, оскільки українці зацікавлені в тому, щоб депутати обирались за відкритими списками. Але ймовірність того, що це дасть якийсь результат, близька до нуля.

Фактично Верховна Рада сьогодні вкотре зрадила українців.

Вчора депутати погоджувалась зробити те, що обіцяли вже пять років: прийняти новий Виборчий кодекс. А сьогодні не проголосували за нього.

Як люди, що хочуть добитися правди, ми оголошуємо список фракцій, які не підтримали зміни до Виборчого кодексу. Це Блок Петра Порошенка, «Народний фронт», якій днями спробував влаштувати саботаж, заявивши про вихід з неіснуючої коаліції, «Воля народу» та Радикальна партія Олега Ляшка.

Ще раз: Блок Петра Порошенка, «Народний фронт», «Воля народу» та Радикальна партія.

Також заради справедливості ми маємо повідомити, хто підтримав законопроект про зміни до Виборчого кодексу: це фракції «Самопоміч» та «Батьківщина».

Залишилось велике питання щодо дій Опозиційного блоку: ця фракція не підтримала новий законопроект, але принаймні висловила готовність зробити це, якщо будуть внесені додаткові зміни, і в кодексі будуть передбачені відкриті списки. Команда Президента теж хоче відкритих списків, тобто бажання Опозиційного блоку цілком зрозумілі, але ж закриті списки були частиною компромісу, про який домовились на вчорашніх консультаціях, тому позиція цієї фракція доволі дивна. Втім ця позиція хоча б має конструктивний фундамент, на відміну від явного саботажу, до якого вдалися інші парламентарі.

Висновки кожен має зробити самостійно.

Важливі новини

15 обране
10098 views
bookmark icon