Визначальний день для України

 -  -  106737


Сьогодні був один з найважливіших днів за весь термін президентства Володимира Зеленського та, можливо, найважливіший день взагалі для нашого парламенту восьмого скликання. Кількість подій важко описати словами! Президент України звільнив декількох губернаторів, підписав подання про призначення Міністра закордонних справ та подання про звільнення генпрокурора Юрія Луценка, ухвалив кадрові рішення щодо СБУ та ОДА. Але була подія, яка собою фактично затьмарила усі інші. Це розгляд справи у Конституційному суді щодо рішення Президента України Володимира Зеленського про розпуск парламенту.

Як ви знаєте, деякі депутати подали до Конституційного суду позов, в якому просять визнати рішення про розпуск Верховної Ради та призначення позачергових виборів неконституційним. Ці люди прагнуть одного: ще деякий час залишатися на посадах заради недоторканності та можливості красти наші гроші. Будь-який представник влади, який дійсно хоче зробити щось корисне для народу України, розуміє: позачергові вибори є абсолютно необхідними, адже підтримка Верховної Ради складає лише 4%. Її фактично ненавидить більшість населення країни! Але далеко не всі наші депутати думають про народ. Вони вважають, що їх інтереси важливіші за інтереси 96% українців.

Володимир Зеленський з’явився на початку засідання та звернувся до суду. Він підкреслив, що його рішення було юридично бездоганним, а також висловив повагу до суддів і сказав, що не буде присутній на засіданні, аби не створювати тиск. Замість Президента України залишився його представник в Конституційному Суді, досвідчений юрист Федір Веніславський.

Пан Веніславський чудово відповідав на всі питання як суддів, так і опонентів. Він фактично поклав їх на лопатки знанням головного Закону України. Апелював до конкретних статей та положень, надавав чіткі та змістовні відповіді. В той же час депутати, які представляли Верховну Раду, «плавали» у тлумаченнях і не могли надати жодних доказів. У них не було навіть інформації про склад коаліції, яка нібито існувала, і вони не змогли вигадати нічого краще, аніж сказати «це питання не до мене, а до Парубія». Посміховисько!

На жаль, було зрозуміло, що суд налаштований дуже упереджено. Більшість незручних питань судді задавали саме представнику Президента України, відверто чіплялися до кожного слова та намагалися знайти будь-який формальний привід, який дозволить обґрунтувати можливе визнання указу Президента про розпуск Верховної Ради неконституційним. Втім абсолютна більшість юристів та фахівців у галузі права, які дивилися трансляцію засідання, сходяться на тому, що сторона обвинувачення не навела жодних істотних доказів, і указ Президента України є конституційним, оскільки інше не доведено.

Цей суд може прийняти будь-яке рішення. Зараз експерти говорять про три можливі сценарії. Перший – суд визнає, що розпуск Верховної Ради був неконституційним, та скасовує дострокові вибори. Другий – визнає, що розпуск Верховної Ради був неконституційним, але через неперервність виборчого процесу не скасовує дострокові вибори. Третій – визнає, що розпуск був конституційним, і вибори мають пройти 21 липня.

Ми абсолютно впевнені, що у разі першого сценарію 96% українців будуть не просто обурені – вони можуть відреагувати досить жорстко, оскільки Конституція України написана саме для того, щоб захищати інтереси нашого народу, а коли 96% народу згодні з Президентом, то немає ніяких підстав сумніватися в його рішеннях. До того ж юристи повністю підтримують позицію Президента – вона відповідає Закону. Ми сподіваємось, що судді Конституційного Суду України не буде плясати під дудку того, хто їх призначив. Це може коштувати їм особисто та народу України дуже дорого.

Важливі новини

10 обране
6737 views
bookmark icon