Зеленський подав законопроект про незаконне збагачення

 -  -  333


Президент України Володимир Зеленський подав до Верховної Ради довгоочікуваний законопроект про відновлення відповідальності за незаконне збагачення. Цей крок є дуже важливим, адже всі ми чекаємо справедливих розслідувань дій колишніх представників влади та покарання тих, хто крав наші гроші.

Крім того, цією дією Володимир Зеленський показав, що Україна має намір продовжувати співпрацю з Міжнародним Валютним Фондом, бо відповідальність представників нашої влади за незаконне збагачення – це пряма вимога МВФ, і якщо не виконати її, то вірогідність отримати наступний транш буде вкрай низькою.

Новий законопроект розробляли не тільки українські, але й іноземні фахівці. Згідно з ним конфіскація незаконних активів посадовців може відбуватися за рішенням суду у цивільному порядку навіть без обвинувального вироку. Окремо повертається покарання за статтею Кримінального кодексу, яка в лютому 2019 року була визнана неконституційною. Цивільна конфіскація, як повідомляє сайт Президента, допускається Директивою ЄС 2014/42/EU та застосовується у Великій Британії, США, Австралії, Канаді, Швейцарії та інших країнах. Фактично це міжнародний стандарт. Усі стягнені активи будуть вважатися доходом держави.

Розгляд справ про незаконне збагачення буде передано до юрисдикції Вищого антикорупційного суду, щоб забезпечити неупередженість процесу. Для того, щоб уникнути розгляду справ щодо «дрібниць» та сконцентруватись на тих, чия діяльність призвела до колосальних збитків, передбачається, що предметом незаконного збагачення вважатимуться активи, вартість яких має значний розмір – більше 12000 неоподаткованих мінімумів. На сьогодні неоподаткований мінімум складає 17 грн., отже, предметом незаконного збагачення може бути актив, який коштує більше 200400 грн. Це дозволить уникнути розгляду справ, коли, наприклад, чиновник не зможе показати, де знайшов кошти на купівлю старого та дешевого транспортного засобу або порівняно недорогих годинників. Але щось дійсно «цікаве», наприклад, квартири чи елітні машини, «приховати» не вдасться.

А тепер найголовніше питання: як ви думаєте, чи прийме Верховна Рада цей закон? Наш прогноз – ні, тому що зараз відбувається відкритий саботаж усієї роботи Президента. Через це ми вважаємо, що закон буде прийнятий лише після парламентських виборів. Інакше важко уявити, що парламентарі будуть голосувати за те, щоб вже завтра в багатьох із них забрали кошти і активи, а деяких відправили до в’язниці. Підписати вирок собі? Сумніваємось, що вони на це підуть.

Важливі новини

3 обране
33 views
bookmark icon